RMC1/32-43R0FPA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 19 500
Datablad
43 Ohms ±1% 0,03W, 1/32W Chipresistor 01005 (metrisk 0402) Tjock film
RMC1/32-43R0FPA
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/32-43R0FPATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/32-43R0FPA
Beskrivning
RES 43 OHM 1% 1/32W 01005
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,006" (0,15mm)