RMC1/32-430JPA
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/32-430JPATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/32-430JPA
Beskrivning
RES 43 OHM 5% 1/32W 01005
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
43 Ohms ±5% 0,03W, 1/32W Chipresistor 01005 (metrisk 0402) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,006" (0,15mm)