RMC1/20-7872FPA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 4 948
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 22 436
Datablad
KOA Speer Electronics, Inc.
Bilden för RMC1/20-7872FPA är inte tillgänglig
RMC1/20-7872FPA
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/20-7872FPATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/20-7872FPA
Beskrivning
RES 78.7K OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
78.7 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)