RMC1/20-2400FPA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 631
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
I lager: 15 000
Datablad
Vishay Dale
I lager: 76 949
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
Bilden för RMC1/20-2400FPA är inte tillgänglig
RMC1/20-2400FPA
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/20-2400FPATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/20-2400FPA
Beskrivning
RES 240 OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
240 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)