RMC1/20-2050FPA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Bilden för RMC1/20-2050FPA är inte tillgänglig
RMC1/20-2050FPA
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/20-2050FPATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/20-2050FPA
Beskrivning
RES 205 OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
205 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)