RMC1/16K75R0DTP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 10 554
Datablad
75 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
RMC1/16K75R0DTP
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/16K75R0DTPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/16K75R0DTP
Beskrivning
RES 75 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)