RMC1/16K14R0DTP
DigiKeys produktnummer
2315-RMC1/16K14R0DTPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMC1/16K14R0DTP
Beskrivning
RES 14 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)