RLC16KR750JTP
DigiKeys produktnummer
2315-RLC16KR750JTPTR-ND - Remsa och spole (TR)
2315-RLC16KR750JTPCT-ND - Remsbit (CT)
2315-RLC16KR750JTPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLC16KR750JTP
Beskrivning
RES 0.75 OHM 1/4W 5% 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
750 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RLC16KR750JTP Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)