RGC1/16SK1024DTH
DigiKeys produktnummer
2315-RGC1/16SK1024DTHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC1/16SK1024DTH
Beskrivning
0402 1M02 0.5% LEAD FREE
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.02 MOhms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)