STO-61T-250N är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 35 264
Datablad
Bilden för STO-61T-250N är inte tillgänglig
STO-61T-250N
DigiKeys produktnummer
455-STO-61T-250N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STO-61T-250N
Beskrivning
STO 250 SERIES TAB-ON CHAIN TERM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0,250" (6,35mm) Snabbkoppling Hona 14-18 AWG Crimp Kontakt Oisolerad
Kategori
Längd - övergripande
0,748" (19,00mm)
Tillverkare
JST Sales America Inc.
Terminering
Crimp
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension
14-18 AWG
Artikelstatus
Aktiv
Isolering
Oisolerad
Plinttyp
Standard
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Kön
Hona
Kontaktmaterial
Mässing
Tungbredd
0,250" (6,35mm)
Kontaktytbehandling
Tenn
Tungtjocklek
0,031" (0,79mm)
Isoleringsdiameter
0,110"-0,150" (2,79mm-3,81mm)
Tunglängd
0,307" (7,80mm)