S18B-XADSS-N(LF)(SN)
S18B-XADSS-N(LF)(SN)
S18B-XADSS-N
DigiKeys produktnummer
455-S18B-XADSS-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S18B-XADSS-N
Beskrivning
CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 18 positioner 0,098" (2,50mm)
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Låsramp
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,134" (3,40mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,476" (12,10mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Natural
Stil
Strömklassning (Ampere)
3A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250V