S16B-PHDSS(LF)(SN)
S16B-PHDSS(LF)(SN)
S16B-PHDSS
DigiKeys produktnummer
455-S16B-PHDSS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S16B-PHDSS
Beskrivning
CONN HEADER R/A 16POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 16 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
S16B-PHDSS Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,114" (2,90mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Isoleringshöjd
0,197" (5,00mm)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Strömklassning (Ampere)
3A
Spänningsvärde
250V