S16B-PH-K-S(LF)(SN)
S16B-PH-K-S(LF)(SN)
S16B-PH-K-S
DigiKeys produktnummer
455-1733-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S16B-PH-K-S
Beskrivning
CONN HEADER R/A 16POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 16 positioner 0,079" (2,00mm)
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,130" (3,30mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,134" (3,40mm)
Isoleringshöjd
0,189" (4,80mm)
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
2A
Monteringstyp
Spänningsvärde
100V