S14B-PASK-2
DigiKeys produktnummer
455-1859-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S14B-PASK-2
Beskrivning
CONN HEADER R/A 14POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 14 positioner 0,079" (2,00mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,126" (3,20mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,134" (3,40mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,256" (6,50mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V