S11B-XASK-1(LF)(SN)
S11B-XASK-1(LF)(SN)
S11B-XASK-1
DigiKeys produktnummer
455-S11B-XASK-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S11B-XASK-1
Beskrivning
CONN HEADER R/A 11POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 11 positioner 0,098" (2,50mm)
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,299" (7,60mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Kortlås
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V