S10B-PH-SM4-TB(LF)(SN)
S10B-PH-SM4-TB(LF)(SN)
S10B-PH-SM4-TB
DigiKeys produktnummer
455-S10B-PH-SM4-TBTR-ND - Remsa och spole (TR)
455-S10B-PH-SM4-TBCT-ND - Remsbit (CT)
455-S10B-PH-SM4-TBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S10B-PH-SM4-TB
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 10POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
S10B-PH-SM4-TB Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,130" (3,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,217" (5,51mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
2A
Monteringstyp
Spänningsvärde
100V