BM12B-SRSS-TB(LF)(SN)
BM12B-SRSS-TB(LF)(SN)
BM12B-SRSS-TB
DigiKeys produktnummer
455-BM12B-SRSS-TBTR-ND - Remsa och spole (TR)
455-BM12B-SRSS-TBCT-ND - Remsbit (CT)
455-BM12B-SRSS-TBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BM12B-SRSS-TB
Beskrivning
CONN HEADER SMD 12POS 1MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 12 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BM12B-SRSS-TB Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Isoleringshöjd
0,167" (4,25mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Natural
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
4,9mm