Bilden för B15B-PASK är inte tillgänglig
B15B-PASK
DigiKeys produktnummer
455-1830-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B15B-PASK
Beskrivning
CONN HEADER VERT 15POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 15 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B15B-PASK Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,126" (3,20mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,319" (8,10mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,303" (7,70mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V
Terminering
Böjt stift, lödning
Sammankopplade stackhöjder
9,9mm, 14,7mm, 14,9mm