B14B-XASK-1
DigiKeys produktnummer
455-4128-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B14B-XASK-1
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.5MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B14B-XASK-1 Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,134" (3,40mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,346" (8,80mm)
Kontaktform
Cirkulär
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal rader
1
Strömklassning (Ampere)
3A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
11,3mm