28FE-ST-VK-N är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
Bilden för 28FE-ST-VK-N är inte tillgänglig
28FE-ST-VK-N
DigiKeys produktnummer
28FE-ST-VK-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
28FE-ST-VK-N
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 28POS 1.25MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
28 positioner FFC kontakter Kontakter, undre 0,049" (1,25mm) Genomgående hål, högervinklad
Kategori
Höjd över kort
0,189" (4,80mm)
Tillverkare
JST Sales America Inc.
Kabeländtyp
Rak
Serie
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC
Egenskaper
Låg infogningskraft (LIF)
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Spänningsvärde
200V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
28
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,049" (1,25mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Böjt stift
Höljesfärg
White
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm