QSCT251Q560F1GV001E är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 0
Datablad
56 pF ±1% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCT251Q560F1GV001E
DigiKeys produktnummer
712-QSCT251Q560F1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCT251Q560F1GV001E
Beskrivning
CAP CER 56PF 250V NP0 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
QSCT251Q560F1GV001E Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,046" (1,17mm)