QSCT251Q110G1GV001E
DigiKeys produktnummer
712-QSCT251Q110G1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QSCT251Q110G1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
712-QSCT251Q110G1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCT251Q110G1GV001E
Beskrivning
CAP CER 11PF 250V NP0 0805
Detaljerad beskrivning
11 pF ±2% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
QSCT251Q110G1GV001E Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,046" (1,17mm)