QSCP251Q5R6C1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QSCP251Q5R6C1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QSCP251Q5R6C1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-QSCP251Q5R6C1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCP251Q5R6C1GV001T
Beskrivning
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
5.6 pF ±0,25pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
QSCP251Q5R6C1GV001T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,062" x B 0,032" (1,57 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)