QSCP251Q300F1GV001T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 7 814
Datablad
30 pF ±1% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCP251Q300F1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QSCP251Q300F1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCP251Q300F1GV001T
Beskrivning
CAP CER 30PF 250V NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
QSCP251Q300F1GV001T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,062" x B 0,032" (1,57 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)