QSCP251Q1R2A1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QSCP251Q1R2A1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QSCP251Q1R2A1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-QSCP251Q1R2A1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCP251Q1R2A1GV001T
Beskrivning
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.2 pF ±0,05pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QSCP251Q1R2A1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,062" x B 0,032" (1,57 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)