QSCF201Q0R3A1GV001T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 16 015
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 919
Datablad
0.3 pF ±0,05pF 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCF201Q0R3A1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QSCF201Q0R3A1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCF201Q0R3A1GV001T
Beskrivning
CAP CER 0.3PF 200V NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
QSCF201Q0R3A1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,61mm)