QLCD250Q101G1GV001T | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | QLCD250Q101G1GV001T |
Beskrivning | CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 pF ±2% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | QLCD250Q101G1GV001T Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Hög Q, låg förlust |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Föråldrad | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0201 (metrisk 0603) |
Tolerans ±2% | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |