QLCD250Q101G1GV001T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Murata Electronics
I lager: 396 557
Datablad
100 pF ±2% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QLCD250Q101G1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QLCD250Q101G1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QLCD250Q101G1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-QLCD250Q101G1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QLCD250Q101G1GV001T
Beskrivning
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
QLCD250Q101G1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)