QLCD250Q0R9A1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QLCD250Q0R9A1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QLCD250Q0R9A1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-QLCD250Q0R9A1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QLCD250Q0R9A1GV001T
Beskrivning
CAP CER 0.9PF 25V NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.9 pF ±0,05pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QLCD250Q0R9A1GV001T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)