QEDB501Q120J1GV001E
DigiKeys produktnummer
712-QEDB501Q120J1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QEDB501Q120J1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
712-QEDB501Q120J1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QEDB501Q120J1GV001E
Beskrivning
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1111
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1111 (metrisk 2828)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QEDB501Q120J1GV001E Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, hög spänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1111 (metrisk 2828)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,110" x B 0,110" (2,79 x 2,79mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,102" (2,59mm)