LRC0402CJ18NGV001T
DigiKeys produktnummer
712-LRC0402CJ18NGV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-LRC0402CJ18NGV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-LRC0402CJ18NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRC0402CJ18NGV001T
Beskrivning
FIXED IND 18NH 200MA 650 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18 nH Oskärmad Flerlager Induktor 200 mA Max. 650mOhm 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LRC0402CJ18NGV001T Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 650mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
8 vid 100MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
2,9GHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-100°C
Typ
Flerlager
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0402 (metrisk 1005)
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Skärmning
Oskärmad
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)