VPCT501W103K1GV001E
DigiKeys produktnummer
709-VPCT501W103K1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
709-VPCT501W103K1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
709-VPCT501W103K1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VPCT501W103K1GV001E
Beskrivning
CAP CER 10000PF 500V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VPCT501W103K1GV001E Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Högspänning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)