TDCF500W103K1GV001T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 2 247 000
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 1 755 912
Datablad
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Uppgradering
KEMET
Uppgradering
KYOCERA AVX
10000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
TDCF500W103K1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-TDCF500W103K1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-TDCF500W103K1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TDCF500W103K1GV001T
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TDCF500W103K1GV001T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,025" (0,64mm)