TDCF500G1R0C1GV001T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 59 715
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 34 103
Datablad
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
I lager: 45
Uppgradering
Murata Electronics
1 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
TDCF500G1R0C1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-TDCF500G1R0C1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TDCF500G1R0C1GV001T
Beskrivning
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,025" (0,64mm)