EMDD160W224M1GV001E
DigiKeys produktnummer
709-EMDD160W224M1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMDD160W224M1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
709-EMDD160W224M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMDD160W224M1GV001E
Beskrivning
CAP PASSTHRU 0.22UF 20% 16V 1206
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Genomföringskondensator 16V 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
EMDD160W224M1GV001E Modeller
Kategori
Spänning - märkt
16V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,124" x B 0,063" (3,15 x 1,60mm)
Kapacitans
0.22 µF
Höjd (max)
0,050" (1,27mm)
Tolerans
±20%