EMCT250W104M1GV001E
DigiKeys produktnummer
709-EMCT250W104M1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCT250W104M1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCT250W104M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCT250W104M1GV001E
Beskrivning
CAP PASSTHRU 0.1UF 20% 25V 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Genomföringskondensator 25V 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
EMCT250W104M1GV001E Modeller
Kategori
Spänning - märkt
25V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Kapacitans
0.1 µF
Höjd (max)
0,040" (1,02mm)
Tolerans
±20%