EMCT101G101M1GV001E
DigiKeys produktnummer
709-EMCT101G101M1GV001ETR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCT101G101M1GV001ECT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCT101G101M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCT101G101M1GV001E
Beskrivning
CAP PASSTHRU 100PF 20% 100V 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF Genomföringskondensator 100V 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMCT101G101M1GV001E Modeller
Kategori
Spänning - märkt
100V
Tillverkare
Johanson Dielectrics Inc.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Typ
Pass Through
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Kapacitans
100 pF
Höjd (max)
0,040" (1,02mm)
Tolerans
±20%