EMCP6R3W224M1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-EMCP6R3W224M1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCP6R3W224M1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCP6R3W224M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCP6R3W224M1GV001T
Beskrivning
CAP PASSTHRU 0.22UF 6.3V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Genomföringskondensator 6,3V 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMCP6R3W224M1GV001T Modeller
Kategori
Spänning - märkt
6,3V
Tillverkare
Johanson Dielectrics Inc.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
X7R
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Typ
Pass Through
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,035" (1,63 x 0,89mm)
Kapacitans
0.22 µF
Höjd (max)
0,026" (0,65mm)
Tolerans
±20%