EMCP500G470M1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-EMCP500G470M1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCP500G470M1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCP500G470M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCP500G470M1GV001T
Beskrivning
CAP PASSTHRU 47PF 20% 50V 0603
Detaljerad beskrivning
47 pF Genomföringskondensator 50V 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
EMCP500G470M1GV001T Modeller
Kategori
Spänning - märkt
50V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,035" (1,63 x 0,89mm)
Kapacitans
47 pF
Höjd (max)
0,026" (0,65mm)
Tolerans
±20%