EMCP101W152M1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-EMCP101W152M1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCP101W152M1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCP101W152M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCP101W152M1GV001T
Beskrivning
CAP PASSTHRU 1500PF 100V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 pF Genomföringskondensator 100V 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
EMCP101W152M1GV001T Modeller
Kategori
Spänning - märkt
100V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
X7R
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,035" (1,63 x 0,89mm)
Kapacitans
1500 pF
Höjd (max)
0,026" (0,65mm)
Tolerans
±20%