EMCF500W471M1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-EMCF500W471M1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCF500W471M1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCF500W471M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCF500W471M1GV001T
Beskrivning
CAP PASSTHRU 470PF 20% 50V 0402
Detaljerad beskrivning
470 pF Genomföringskondensator 50V 0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
EDA-/CAD-modeller
EMCF500W471M1GV001T Modeller
Kategori
Spänning - märkt
50V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
X7R
Storlek/dimension
L 0,045" x B 0,025" (1,14 x 0,64mm)
Kapacitans
470 pF
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Tolerans
±20%