EMCF500G100M1GV001T
DigiKeys produktnummer
709-EMCF500G100M1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
709-EMCF500G100M1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
709-EMCF500G100M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMCF500G100M1GV001T
Beskrivning
CAP PASSTHRU 10PF 20% 50V 0402
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF Genomföringskondensator 50V 0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMCF500G100M1GV001T Modeller
Kategori
Spänning - märkt
50V
Tillverkare
Johanson Dielectrics Inc.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Typ
Pass Through
Storlek/dimension
L 0,045" x B 0,025" (1,14 x 0,64mm)
Kapacitans
10 pF
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Tolerans
±20%