ER14335J-P 2/3AA
DigiKeys produktnummer
3027-ER14335J-P2/3AA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER14335J-P 2/3AA
Beskrivning
BATTERY LITHIUM 3.6V 2/3AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2/3 AA Litiumtionylklorid 3.6 V Ej laddningsbara batterier (primärt)
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Kapacitet
Serie
Storlek/dimension
0,57" diam. x 1,32" H (14,5mm x 33,5mm)
Förpackning
Box
Termineringstyp
Axial ledad
Artikelstatus
Aktiv
Urladdningshastighet
75mA