IL-AG5-22P-D3T2
DigiKeys produktnummer
670-2882-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IL-AG5-22P-D3T2
Beskrivning
CONN HEADER VERT 22POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 22 positioner 0,098" (2,50mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,331" (8,40mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,138" (3,50mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,594" (15,09mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,717" (18,20mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grön
Stil
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
28,2mm