FR02C023JA1-R5000
DigiKeys produktnummer
670-2740-2-ND - Remsa och spole (TR)
670-2740-1-ND - Remsbit (CT)
670-2740-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FR02C023JA1-R5000
Beskrivning
CONN FPC 23POS 0.2MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
23 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift eller konisk
Tillverkare
JAE Electronics
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Plast
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Plast
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Låg infogningskraft (LIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
23
Strömklassning (Ampere)
0,25A per kontakt
Stigning
0,008" (0,20mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Natural
Höjd över kort
0,032" (0,81mm)