IXTQ150N15P
DigiKeys produktnummer
238-IXTQ150N15P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXTQ150N15P
Beskrivning
MOSFET N-CH 150V 150A TO3P
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 150A (Tc) 714W (Tc) Genomgående hål TO-3P
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
190 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
5800 pF @ 25 V
Effektförlust (max)
714W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-3P
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
13mOhm vid 500mA, 10V