IXFX26N100P är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 42
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 148
Datablad
STMicroelectronics
I lager: 404
N-kanal 1000 V 26A (Tc) 780W (Tc) Genomgående hål PLUS247™-3
IXFX26N100P
DigiKeys produktnummer
IXFX26N100P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXFX26N100P
Beskrivning
MOSFET N-CH 1000V 26A PLUS247-3
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
6,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
197 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11900 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
780W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1000 V
Leverantörens enhetsförpackning
PLUS247™-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
390mOhm vid 13A, 10V