IXFT150N30X3HV
DigiKeys produktnummer
238-IXFT150N30X3HV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXFT150N30X3HV
Beskrivning
MOSFET N-CH 300V 150A TO268HV
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 300 V 150A (Tc) 890W (Tc) Ytmontering TO-268HV (IXFT)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 4mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
254 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
13100 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
890W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
300 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-268HV (IXFT)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
8,3mOhm vid 75A, 10V