DSP45-12A
DigiKeys produktnummer
DSP45-12A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSP45-12A
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 1200V 45A TO247AD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par serieanslutning 1200 V 45A Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.28 V @ 45 A
Tillverkare
IXYS
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1200 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par serieanslutning
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Standard
Inkapsling/låda
TO-247-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AD
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
45A