DSI30-12A
DigiKeys produktnummer
DSI30-12A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSI30-12A
Beskrivning
DIODE STANDARD 1200V 30A TO220AC
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 30A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
40 µA @ 1200 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
10pF vid 400V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.29 V @ 30 A